o osiedlu

Słoneczniki - domy zasilane Słońcem.

Pierwszą wykonaną i oddaną inwestycją są Słoneczniki wybudowane przy ul. H. Sienkiewicza w Dąbrowie.

Drugą wykonaną oraz oddaną inwestycją są Słoneczniki wybudowane przy ul. Malwy w Lusówku.

Aktualna inwestycje, która jest w budowie mieści się przy ul. Porannej Rosy w Kamionkach gm. Kórnik.

Słoneczniki - domy zasilane Słońcem położone są w dogodnym układzie komunikacyjnym. Bliskość centrum Poznania, okalające drogi szybkiego ruchu, południowa obwodnica miasta oraz autostrada A2 czynią tę lokalizację dodatkowo atrakcyjną. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu gwarantuje spokój i wyciszenie. Bliskość przedszkola, szkół, komunikacji miejskiej oraz licznych sklepów. 

 Nowoczesna, a jednocześnie przyjazna (także niepełnosprawnym) architektura dodatkowo wyróżnia projekt. Zastosowane technologie stanowią natomiast gwarancję niezależności energetycznej i spokoju finansowego.

Wyjatkowość naszej oferty opiera się na tym, że każde mieszkanie wyposażone jest we własną elektrownię fotowoltaiczną umiejscowioną na dachu. Rozliczenie kosztów energii zużytej z energią wyprodukowaną w stosunku 1:1, opiera się na systemie bilansowania energii elektrycznej dwa razy w skali roku. Jest to zgodne z założeniami nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Powyższa ustawa gwarantuje niemal 100% wykorzystanie energii wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny na własne potrzeby. Zapewnia także jej odbiór (sprzedaż nadwyżek)
przez operatora sieci (np. Enea).

Moc zamontowanej na dachu elektrowni pozwala na zaspokojenie wszelkich standardowych potrzeb każdego mieszkania na energię elektryczną (w tym: ogrzewania, oświetlenia i innych urządzeń), dzięki czemu rachunki za energię wyniosą 0,-.

 Karta produktu - zastosowanego systemu fotowoltaicznego - do pobrania ze strony www

 http://www.solaris24.pl/images/karty-katalogowe/TSMC-CIGS-solaris24.pl.pdf

Mata grzewcza Greenie to oszczędne i przyjazne środowisku ogrzewanie podłogowe, korzystające z najnowocześniejszych osiągnięć nauki w zakresie technologii grzewczej. Rozwiązanie sprawdzone w wielu krajach na całym świecie i zastosowane na osiedlu Słoneczniki. Szczegóły na stronie www:

http://ekotaniej.pl/media/wysiwyg/Inne/folder-mata-greenie-int.pdf

System bezprzewodowy inteligentnego domu firmy F&F oferuje użutkownikom 5 lat gwarancji na każdy element systemu oraz komfort, bezpieczeństwo i znaczne oszczędności.

W każdym mieszkaniu będą montowane drzwi tarasowe przesuwne,okna w kolorze antracytu oraz rolety antywłamaniowe. 

 

Zalety osiedla

Eko energia

Panele fotowoltaniczne 5kW na mieszkanie.

Szczelne okna

Szczelne okna trójszybowe, 7 komorowe.

Ogrzewanie

Ogrzewanie infraredowe w podłodze.

Cegła ceramiczna

Wyróżniająca się wysoką jakością cegła ceramiczna

Inteligentny dom

System inteligentnego zarządzania domem

Eko energia

Izolacja styropianem grafitowym.

Szstemy wentylacyjne

Wentylacja mechaniczna system rekuperacji.